مقالات بررسی کتاب های کمک درسی و کنکوری

بهترین منابع کنکور تجربی 1402 و معرفی 4 منبع تست زنی زمین شناسی

بهترین منابع کنکور تجربی 1402 و معرفی 4 منبع تست زنی زمین شناسی

بهترین منابع کنکور تجربی 1402 و معرفی 4 منبع تست زنی زمین شناسی

بهترین منابع زمین شناسی کنکور

زمین شناسی تا به الان اولین درس دفترچه کنکور تجربی برای داوطلب های کنکور تجربی بود. این درس در کنکور شامل 25 سوال میشه که باید تو مدت زمان 20 دقیقه بهش پاسخ داده بدید. در واقع چیزی حدود 48 ثانیه برای هر سوال داوطلب وقت داره.

تو سال های گذشته به دلیل ضریب پایین درس زمین شناسی داوطلب های کنکور سراسری اهمیت زیادی برای این درس قائل نبودن. و به جز دواطلبانی که به دنبال قبولی تو رشته دندان پزشکی بودن بقیه داوطلب ها زمان این درس رو صرف درس های دیگه میکردن.

اما با توجه به تغییرات کنکور برای سال 1402 و حذف دروس عمومی با اعلام سازمان سنجش درس زمین شناسی به عنوان یه درس اختصاصی نسبت به گذشته اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد و برای قبولی توی تمام رشته ها ( منظور رشته های تجربی و ریاضی ) تاثیر مثبتی داره طوری که در سال های پیشین این کتاب به صورت دروس عمومی برای رشته ریاضی محسوب می شد اما در سال جاری از اهمیت بالا و یکی از دروس تخصصی این رشته شده و همین موضوع باعث میشه که نیاز به مطالعه این درس به چشم بیاد. و به عنوان یکی از دروس تخصصی رشته تجربی داوطلبان باید نگاهی جدی به این درس در کنکور آینده داشته باشن. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که توی این مقاله بهترین کتاب های کمک درسی زمین شناسی رو بررسی کنیم و ببینیم که از نظر درسنامه، تست، تمرینات و آزمون به چه صورت هستن و با توجه به نیاز دانش آموزا کدوم کتاب میتونه بهتر باشه.

زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز

زمین شناسی یازدهم خیلی سبز یکی از چند کتاب کمک درسی بهترین و پرفروش و محبوب ترین برای درس زمین شناسی محسوب میشه. این کتاب رو دکتر حمیدرضا میرعالیلو و ریحانه شعبان زاده گردآوری کردن و شامل مواردی مثل درسنامه کامل، تست های طبقه بندی شده و پاسخنامه تشریحی میشه. این موارد باعث شده که کتاب زمین شناسی یازدهم خیلی سبز رو بتونیم کتابی کامل بدونیم. سایر ویژگی های این کتاب در ادامه بیان شده که میتونید مطالعه کنید

درسنامه زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز

درسنامه این کتاب شامل مطالب مهم و بسیار جامع کاملی هستش. در واقع مولفان این کتاب سعی کردن که با توجه به خط به خط مطالب کتاب درسی درسنامه این کتاب رو گردآوری کنن.

پوشش کامل مطالب و زبان ساده در درسنامه

درسنامه این کتاب به طور کامل مطالب کتاب درسی رو در بر گرفته. همچنین علاوه بر مطالب کتاب به نکات و مطالب خارج کتاب هم اشاراتی شده که می تونه دانش آموز رو در درک بهتر محتوای کتاب یاری کنه. طوری درسنامه را تدوین کرده است که همه بتونن ازش استفاده کنن علاوه بر این درسنامه زمین خیلی سبز لحن مناسب و روونی داره که از خستگی دانش آموزها زمان مطالعه کتاب جلوگیری میکنه.

تست های زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز

این کتاب نزدیک به هزار تست داره. که شامل تست های تالیفی و یا کنکور سال های اخیر می‌شه. این تست ها طبقه بندی شده و درجه بندی آسان به سخت دارن. تا همه دانش آموزان با هر سطحی بتونن از اون استفاده کنن.

ویژگی های زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز
 • این کتاب برای دانش آموزان مقطع یازدهم طراحی شده و متناسب با کنکور جدید
 • با خط به خط کتاب درسی انطباق کامل داره
 • درسنامه درس به درس و کاملی داره و به تمامی جزئیات پرداخته شده
 • به نکات مهم هر درس اشاره شده
 • 708 تست تالیفی و کنکور سال ها اخیر به شکل در به درس تو این کتاب جمع آوری شده
 • سوالات دارای درجه سختی و آسانی هستن
 • همچنین برای دانش آموزای سطح بالا و سخت کوش سوالات ترکیبی و دشوار تری طراحی شده
 • پاسخ نامه تشریحی کلیه سوالات تو این کتاب ذکر شده و دانش آموزا به هیچ مشکلی بابت این موضوع برنمیخورن

زمین شناسی جامع کنکور مهروماه

زمین شناسی جامع کنکور از انتشارات مهروماه هم مثل خیلی سبز کتاب کمک درسی مناسبی برای دانش آموزاییه که قصد دارن خوب و جامع زمین شناسی رو یادبگیرن و تست های زیادی در کنار درسنامه کامل حل کنن. تا با شرایط کنکور سراسری بیشتر آشنا بشن.

این کتاب 216 صفحه ای رو روزبه اسحاقیان تالیف کرده.

درسنامه زمین شناسی جامع کنکور مهروماه

درسنامه کتاب زمین شناسی مهروماه در عین مختصر و کم حجم بودن بسیار کامل و جامع طراحی شده و دانش آموزا رو با تمام موضوعات و محتوای کتاب درسی به خوبی آَشنا می کنه. درضمن درسنامه این کتاب شامل نکات خارج کتاب هم می‌شه.

درسنامهبا نمودار درختی روان

مولفان زمین مهروماه درسنامه این کتاب رو به شکل درختی طراحی کردن. وجود درسنامه درختی به عنوان درسنامه در این کتاب باعث شده که مطالب در کنار حجم کم انسجام زیادی داشته باشه. همچنین کمک میکنه که دانش آموز به راحتی و با سرعت بالا مطالب کتاب رو مرور کنه.

تست زمین شناسی کنکور مهروماه

زمین مهروماه در کنار درسنامه تست های قابل توجهی هم داره که دانش آموز رو با نحوه طرح تست های درس زمین شناسی کنکور آشنا می کنه و قطعا دید وسیعی به اونا میده.این تست ها به سه شکل در این کتاب طراحی شده.دسته اول تست های کنکور سال های اخیر هستن که حاوی تست های کنکور 99،98 و 1400 میشه.دسته دوم تست های تالیفی هستن. که مولفان با توجه به آخرین تغییرات محتوای کتاب درسی اونا رو طراحی کردن.دسته سوم هم تست های مربوط به آزمون های قلم چی میشه. با توجه به این دسته بندی ها مهروماه تونسته بانک کاملی از تست های درس زمین شناسی رو در اختیار دانش آموزا قرار بده.

ویژگی های کتاب زمین شناسی جامع کنکور مهروماه
 • منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی
 • ارائه مباحث اصلی و پایه‌ای هر فصل به صورت نمودارهای درختی
 • درسنامه‌های کامل و جامع به همراه طبقه‌بندی مطالب در هر فصل
 • چیدمان تست‌های هر فصل به صورت تیپ‌بندی شده
 • مجموعه‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای تألیفی، سراسری و خارج کشور
 • به همراه سؤالات برگزیده آزمون های کانون فرهنگی آموزش
 • ارائه تست‌های کنکور نظام قدیم آموزشی در مباحث مشترک با کتاب جدید
 • بررسی لغات و اصطلاحات مهم کتاب درسی در قالب یک واژه‌نامه مختصردر پایان کتاب
 • پاسخنامه تشریحی به همراه بررسی تک تک گزینه‌ها در تست‌های مهم و ترکیبی

زمین شناسی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی

اما آخرین کتاب این لیست کتاب زمین شناسی میکرو طبقه بندی گاج نام دارد. کتابی با درسنامه ای کامل که مولفان دقیقا با توجه به مطالب کتاب آن را گردآوری کرده اند. از موارد مهم و قابل توجه دیگر در این کتاب وجود نکات مهم برای یادگیری بهتر مطالب درسنامه و تست های تالیفی و کنکوری به تعداد قابل توجه ای است.زمین میکروطبقه بندی گاج شامل 192 صفحه است و نویسندگی آن به عهده جناب آقای لطیف نظیف بوده است.

درسنامه زمین شناسی جامع میکروطبقه بندی

زمین شناسی میکرو گاج درسنامه خیلی خوب و کاملی داره که پر از نکات مهم و جذابه این کتاب مطالب کتاب درسی رو خیلی واضح و کامل به همراه مثال ها و تمرینات مختلف برای دانش آموز ذکر کرده و بعد از مطالعه این مطالب دانش آموز آماده تست زنی میشه.

واژه‌نامه برای فصل های مختلف

قسمت قابل توجه دیگه‌ای که در این کتاب توسط مولفین به کار رفته واژه‌نامه کتاب زمین میکرو هستش. در این قسمت تعاریف واژه های مهم کتاب ذکر شده و دانش آموز میتونه به راحتی به تعاریف مختلف دسترسی داشته باشه.

ویژگی کتاب زمین شناسی میکروطبقه بندی گاج:
 • ارائه‌ی درس‌نامه‌‌های کامل و جامع
 • ارائه‌ی بانک تست پربار (سراسری و تالیفی)
 • ارائه 10 ساعت فیلم آموزشی
 • ارائه‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی برای تمامی سوالات
 • ارائه‌ی علت نادرستی سایر گزینه‌ها در تست‌های موردنیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها